Ekologia, rozdział III: Życie torby.
20.jpg

Poprzedni rozdział znajdziesz tutaj.

Torby i inne produkty skórzane z dobrej jakości surowców, uszyte przez wprawnych rzemieślników, będą się pięknie starzeć i nabierać patyny z czasem. Nie wystarczy jednak po prostu ich używać - warto też o nie zadbać. I jako użytkownik, i jako twórca.

My wierzymy, że nasza rola nie kończy się na wyprodukowaniu i oddaniu gotowej rzeczy w ręce klienta. Czujemy się odpowiedzialni za nasze produkty dużo dłużej, na każdym etapie ich cyklu życia, stąd nasza rozbudowana obsługa posprzedażowa. Uważamy, że naszą misją jest tworzenie produktów jak najtrwalszych, które rzeczywiście przez długie lata będą mogły dzielnie służyć i cieszyć swoich właścicieli.

To ważne nie tylko z punktu widzenia dumy, ale i z konieczności wzięcia odpowiedzialności za swój produkt i ekologii.

Niestety, coraz więcej odzieży i dodatków trafia na śmieci, w skali globalnej to już ogromne ilości. Do tego większość kończy na wysypiskach, nie jest poddawana przetworzeniu i niestety często staje się jednym ze źródeł mikroplastiku zalegającego w oceanach.

Za tym stanem rzeczy stoi kilka powodów:

Sezonowość - częsta zmiana trendów, stale napędzana przez fast fashion, jest bezlitosna dla rzeczy spoza kanonu klasyki. Sprawia, że wiele produktów “wypada z obiegu”, staje się niemodna i zalega w szafie, przez co później trafia na śmietnik.

Nadprodukcja - ogromne marki odzieżowe produkują tyle, że część ich produktów nigdy nie trafia do końcowego odbiorcy. Produkty niesprzedane, po wielu etapach wyprzedaży, zostają wycofane i często kończą na wysypiskach lub w spalarni.

Niska jakość - tanio zrobione produkty dużo szybciej się zużywają, gorzej starzeją i łatwiej niszczą. Trudniej je też odsprzedać dalej gdy są niepotrzebne, a wtedy wyrzucenie staje się często jedyną opcją.

Brak łatwej możliwości naprawy - czasem nawet w nieźle wykonanych produktach pojawiają się pojedyncze usterki, które ciężko naprawić, np. uszkodzony suwak, rozdarcia, zadrapania. Gdy producent nie oferuje fabrycznego serwisu, a rzemieślników zdolnych podołać naprawom jest coraz mniej, już przez takie rzeczy zapada decyzja o zmianie produktów na nowe.

My postawiliśmy sobie za cel walczyć z każdym z nich.

Po pierwsze, stawiamy na klasykę. Torby, portfele czy paski Sartolane to rzeczy, które są ponadczasowe. Zaprojektowane tak, aby zawsze wyglądać po prostu dobrze. Wprowadzane przez nas modele pozostają w stałej ofercie przez wiele lat, nie wychodzą z mody i są odporne na zmiany trendów.

Po drugie, produkujemy tylko tyle, ile trzeba. Większość naszych produktów powstaje na zamówienie, a elastyczny łańcuch dostaw pozwala nam na zarządzanie magazynem tak, aby ilość produktów na stanie była możliwie niska.

Po trzecie, używamy wysokiej jakości skór i komponentów, a nasze produkty powstają w rodzinnym zakładzie kaletniczym, rękami wykwalifikowanych rzemieślników. Chętnie mówimy o naszych surowcach i miejscu produkcji. 

Po czwarte, wprowadziliśmy cały program obsługi posprzedażowej: gwarancja na 5 lat z darmową renowacją (dla wszystkich naszych toreb), opcje pogwarancyjnej renowacji, gruntowniejszych napraw (łącznie z wymianą uszkodzonych elementów) oraz Program Odkupu Toreb.

To wszystko sprawia, że cykl życia naszych produktów wygląda zupełnie inaczej niż ten aktualnie najczęściej spotykany.

Wydłużamy im życie najbardziej, jak się da, chcąc, żeby schemat przypominał raczej pętlę niż linię prostą.

Pomagamy Ci zachować torbę w jak najlepszym stanie, jak najdłużej. Gdybyś z jakiegoś powodu, nawet innego niż zużycie, chciał ją zmienić na nową, mamy dla Ciebie opcję - Program Odkupu Toreb. Dzięki temu, z naszą pomocą i renowacją po drodze, stara torba trafi w ręce nowego właściciela, który będzie mógł ją dalej użytkować.

 

My w Sartolane mamy nadzieję, że w przyszłości nasze używane torby będą stanowić coraz większy udział w naszej sprzedaży - a każdy egzemplarz dostanie szansę na otrzymanie swojego drugiego, trzeciego i kolejnego życia.

Sprawdź zakładkę: Co zrobić z używaną torbą?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl