• Polskie Rzemiosło.
  • Darmowa Dostawa.
  • Darmowy Zwrot.

Czy torby i portfele Sartolane są warte swojej ceny?

Często spotykamy się z opinią, że nasze torby i portfele mają wygórowane ceny. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam ile czasu, pracy i materiałów trzeba poświęcić na przygotowanie każdego z naszych produktów. Dzięki temu będziecie mogli lepiej zrozumieć, skąd wynika cena każdego z nich. Zapraszamy na przyspieszony kurs kaletnictwa.

PRODUKCJA W RODZINNEJ MANUFAKTURZE

Każdy etap szycia torby to ciężka praca. W większości ręczna.

Wszystkie nasze skórzane akcesoria wykonujemy w małej polskiej manufakturze, gdzie ludzie są wynagradzani za swoje umiejętności, doświadczenie i pracę. Zrobienie dobrej torby to ciężka praca kilku osób. W pierwszej kolejnosći przygotowujemy projekt, który konsultujemy z technologiem. Po pozytywnej weryfikacji wykonywane są szablony. Następnie krojczy wycina nożem skórę, kolejna osoba ją obrabia (np. szarfuje, zawija krawędzie, klei), zaś jeszcze kolejna szyje. Na koniec kolejny pracownik wykańcza pojedyncze elementy.

Gotowe prototypy testujemy jeszcze przed wprowadzeniem do sprzedaży. Jeśli w trakcie testów pojawiają się problemy, przygotowujemy dany produkt jeszcze raz do momentu, aż jesteśmy z niego w pełni zadowoleni. Stworzenie torby, portfela, czy pokrowca to ciężka praca. Fakt, iż robimy te produkty w Polsce a nie w Azji, podwyższa koszty, lecz pozwala nam przygotowywać dobre jakościowo produkty bez wyzyskiwania ludzi.

NAJLEPSZE DOSTĘPNE MATERIAŁY

Płaty skóry mają nieregularne kształty. Często na samym środku znajdują się małe skazy, przez które nie można wykorzystać jej najlepszych fragmentów

Do wysokiej jakości produktów potrzebne są dobre komponenty, czyli m.in. odpowiednia skóra, okucia, suwaki, podszewka, wkłady, czy nici.

Metr dobrej gatunkowo skóry ze sprawdzonej garbarni kosztuje 35-55 euro netto. Używamy tylko skór bydlęcych z Włoskich garbarni. Na przygotowanie torby codziennej zużywa się około 1-1,3 metra skóry, a do tego dochodzi jeszcze 20% odpad. Skóra nie jest belką tkaniny, która jest równym prostokątem i którą wykroi się w całości. Czasami skóra ma na środku skazę albo wybranie, bo np. zwierzę się skaleczyło. Wtedy nie da się z niej wykroić dużych fragmentów.

Okucia i suwaki też kosztują. Specjalnie wybieramy komponenty tak, żeby były trwałe i ładnie się prezentowały. W związku z tym korzystamy tylko ze szlifowanych suwaków, które są dużo gładsze, masywniejsze i bardzo ładnie chodzą, ale w efekcie są kilkukrotnie droższe od tych standardowych. Okucia pozyskujemy od najlepszych włoskich producentów. Natomiast jedynym rodzajem nici jaki można spotkać w naszych produktach, to poliestrowe.

CIĘŻKA PRACA SIĘ OPŁACA

Torba codzienna wykonana ze skóry bydlęcej.

To wszystko powoduje, iż nasze produkty nie są tanie, ale nie jest to zakup na jeden sezon. Nie przez przypadek na torbę udzielamy 5 letniej gwarancji. Mimo to nie proponujemy tak wysokich cen jak marki sprzedające produkty porównywalnej jakości, bo chcemy żeby ta jakość była dostępna dla dużo szerszego grona niż dotychczas.

Dlatego właśnie, pomimo wysokich kosztów i ogromu ciężkiej pracy włożonej w każdy produkt, postanowiliśmy nie narzucać wysokiej marży, a sprzedawać nasze torby, portfele i akcesoria właśnie w takiej, bardziej przystępnej cenie.