Czym się zajmujemy?

Naszą misją jest tworzenie skórzanych toreb, pokrowców, aktówek, minimalistycznych portfeli, skórzanych plecaków, oraz pasków ze skóry licowej i zamszu najwyższej jakości. Ważne jest dla nas, żeby dostarczać Wam wyroby piękne i trwałe, szyte w Polsce ze skór pochodzących z najlepszych europejskich garbarni.

Czy skórzane akcesoria Sartolane są warte swojej ceny?

Często spotykamy się z opinią, że nasze torby i portfele mają wygórowaną cenę. Bardzo zależy nam na tym, abyście wiedzieli, co się na nią składa - dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam, ile czasu, pracy i materiałów trzeba poświęcić na przygotowanie każdego z naszych produktów. Zapraszamy na przyspieszony kurs kaletnictwa!

PRODUKCJA W RODZINNEJ MANUFAKTURZE

Każdy etap szycia torby to ciężka praca. W większości ręczna.

Wszystkie nasze skórzane akcesoria wykonujemy od podstaw w małej polskiej manufakturze, w której ludzie są uczciwie wynagradzani za swoje umiejętności, doświadczenie i pracę.

Uszycie dobrej torby to ciężka praca kilku osób. W pierwszej kolejności przygotowujemy wstępny projekt, który następnie konsultujemy z technologiem. Po pozytywnej weryfikacji wykonywane są szablony. Następnie krojczy wycina nożem skórę, kolejna osoba ją obrabia (m.in. szarfuje, zawija krawędzie i klei), a jeszcze inna szyje. Na koniec kolejny pracownik wykańcza pojedyncze elementy torby.

Gotowe prototypy czekają jeszcze testy przed wprowadzeniem do sprzedaży. Jeśli w trakcie testów wykryjemy jakiekolwiek problemy, przygotowujemy dany produkt ponownie. Cały proces powtarzamy aż do momentu, w którym będziemy z niego w pełni zadowoleni. Stworzenie torby, portfela, czy pokrowca to ciężka praca. Fakt, iż robimy te produkty w Polsce, a nie np. w Azji, podwyższa koszty, lecz pozwala nam na tworzenie produktów wysokiej jakości, bez wyzyskiwania ludzi.

NAJLEPSZE DOSTĘPNE MATERIAŁY

Płaty skóry mają nieregularne kształty. Często na samym środku znajdują się małe skazy, przez które nie można wykorzystać jej najlepszych fragmentów

Do stworzenia produktów wysokiej jakości potrzebne są dobre komponenty, czyli m.in. odpowiednia skóra, okucia, suwaki, podszewka, wkłady i nici.

Metr dobrej gatunkowo skóry ze sprawdzonej garbarni kosztuje 35-55 euro netto. My używamy tylko wysokiej jakości skór bydlęcych z włoskich i hiszpańskich garbarni. Na przygotowanie torby codziennej zużywa się około 1-1,3 metra skóry. Do tego należy jeszcze doliczyć 20% odpadu - skóra nie jest belką tkaniny, która jest równym prostokątem i którą kroi się w całości. Zdarza się, że skóra ma na środku skazę albo ubytek, bo np. zwierzę się skaleczyło. Z takiego kawałka nie da się wykroić dużych fragmentów.

Okucia i suwaki też swoje kosztują. Nasze komponenty wybieramy specjalnie tak, żeby były trwałe i dobrze się prezentowały. Z tego powodu korzystamy tylko ze szlifowanych suwaków, które są dużo gładsze, masywniejsze i płynniej się zasuwają - ale w efekcie są kilkukrotnie droższe od tych standardowych. Okucia w naszych torbach są jednolitym odlewem ze stali nierdzewnej - mało który producent decyduje się na tak drogie okucia. Natomiast jedyne nici, które możecie spotkać w naszych produktach, to bardzo wytrzymałe nici poliestrowe.

CIĘŻKA PRACA SIĘ OPŁACA

Torba codzienna wykonana ze skóry bydlęcej.

To wszystko powoduje, że nasze produkty nie są tanie, ale nie są też zakupem na jeden sezon. Nie bez powodu na każdą naszą torbę udzielamy 5 letniej gwarancji!

Nie proponujemy tak wysokich cen jak inne marki sprzedające produkty porównywalnej jakości, bo chcemy, żeby ta jakość była dostępna dla dużo szerszego grona niż dotychczas. Dlatego właśnie, pomimo wysokich kosztów i ogromu ciężkiej pracy włożonej w każdy produkt, postanowiliśmy nie narzucać wysokiej marży, sprzedając nasze torby, portfele i akcesoria właśnie w takiej, bardziej przystępnej cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl